Založ si blog

Ľutujem Ťa Špirko

Je to kruté a máte moje sympatie, ale neverím, že sa toho veľa zmení. K svojmu rozhodnutiu ste dospeli na základe uvážlivého konania. Zvážili ste dôsledky týkajúce sa rodiny, zdravia, práce, bezpečnosti, ekonomického dopadu, pohodlia i Vašej budúcnosti. Ste vzdelaný. Máte mnoho informácií, ktoré by sa dali využiť a zužitkovať aj iným spôsobom. Ste človek, ktorý dohliada nad spravodlivosťou a všade vôkol vidí a cíti nespravodlivosť. Napriek tomu ste sa rozhodli ísť ako don Chichot (Don Quijote de la Mancha) na výpravu proti davu. Proti tomu davu, ktorý dnes opäť štrngá kľúčmi v nádeji, že sa niečo zmení. Vy ste obetovali všetko. Mnohí sa pýtajú prečo? Nechápu to. Nechápu a ani nepochopia. Ani nemôžu. Veď od roku 1945 vidia okolo seba len potláčanie zdvorilosti, pravdy a zneužívania dobra. Zneužívania prírodných zdrojov. Zneužívania vytvoreného hmotného i duchovného dedičstva v prospech uspokojenie osobných potrieb hŕstky jedincov, ktorí nemajú problém s potláčaním pravdy, obhajovaním svojej nezodpovednosti a krutosti. Bez výčitiek svedomia porušujú zaužívané pravidlá, prijaté zákony. Vysmievajú sa spravodlivosti i prejavom slušnosti…

Ja viem prečo ste to urobili. Vy máte česť, svedomie a veľkú dávku slušnosti. Vo Vás je viera, ktorá nie je ohraničená dňom narodenia a smrti. Ani výškou konta na bankových účtoch. Vo Vašom vnútri horí niečo podobné ako vo mne. Uvedomujete si, že Zem nepatrí len mne. Že „Zem je len kozmickým telesom v priestore. Loďou, ktorá má obmedzené množstvo potravín, pohonných hmôt, vody, vzduchu a priestoru, na ktoré majú rovnaké právo všetci jej živí pasažieri!“ Vo Vás je túžba naplniť poslanie Vám dané. Poslanie, v ktorom dominuje spravodlivosť, česť a obeta“.

Som s Vami. Ale koľko je takých ľudí v tom štrngajúcom dave. Koľkí sú ochotní pridať sa k Vám, ku mne, k tým, čo vo svojom vnútri cítia to isté. Oni chcú predčasné voľby. Chcú ale neuvedomujú si, že celý systém je chorý. Že má rakovinu. Že z pokazených potravín sa nedá uvariť dobré jedlo. Že i oni sú jeho súčasťou. Že zmenu musia začať sami od seba. Že chcenie nestačí. Že sa musia naučiť rozlišovať čo je dobré, čo zlé. Že si musia vstúpiť do svojho svedomia. Musia v ňom oddeliť plevel a špinu od dobra. Musia sami nájsť spôsob ako sa toho nahromadeného biľagu zbaviť. Ak chcú, aby ich niekto viedol, musia si zvoliť človeka múdreho, poctivého, pracovitého. Odborníka v danej oblasti s dlhodobými skúsenosťami a preukázateľnou praxou. Nie straníckeho nominanta alebo človeka výrečného, ktorý svoj talent objavil krátko pred voľbami!

Ľutujem Vás, pán Špirko. Pustiil ste sa na výpravu, od ktorej Vás nebudem odhovárať. Som s Vami. A to nielen týmto formálnym príspevkom. Tak ako Vy dnes som pred štrngajúce davy predstúpil niekoľkokrát. Nevnucujem sa, ale som pripravený byť Váš Sancho Panza. Ja tiež verím, že nebudem jediný. Ináč by to všetko nemalo žiadny zmysel…

Váš Peter Jahn

Dajme 1. 400, – € harmonickej rodine!

02.04.2013

Rodina je fenomén, ktorý zabezpečuje jestvovanie spoločnosti. Kultúry, ktoré základnú funkciu rodiny zanedbali, zanikli. To je historický fakt. Preto každá spoločnosť hľadá vhodné formy viac »

„Kedy je byť bohatý hanba. “

29.03.2013

„Byť bohatý je príjemné. Nepríjemné je poznanie, že je to hanba“. Poznám ešte jeden výrok. Ten nie je môj, ale k tejto téme sa hodí: „Lepšie je byť zdravý, šťastný a bohatý ako viac »

„70 je akurát! „

20.03.2013

Angličania ma naučili používať miesto odpovedi „To sa nedá!“ odpoveď: „Takto sa to dá...“ Naučili ma vždy zdôvodniť svoje rozhodnutie na základe logickej argumentácie. Nie len na viac »

moskva, protest

Rusi opäť protestovali proti dôchodkovej refome

22.09.2018 15:11

Mítingy sa konali pod heslom "Nedopustíme sociálny teror mocenských orgánov na vlastnom národe".

peniaze, euro

Weidmann: Normalizácia politiky ECB bude po rokoch stimulov ťažká

22.09.2018 14:47

Európska centrálna banka (ECB) bude na ceste k normalizácii menovej politiky po rokoch mimoriadnych stimulov čeliť prekážkam.

oktoberfest, pivo, čašníčka

Je narazené: V Mníchove otvorili 185. ročník Oktoberfestu

22.09.2018 14:25

Na najväčších slávnostiach svojho druhu na svete očakávajú asi šesť miliónov návštevníkov.

kriminalita Kuciak vražda Špeciálna prokuratúra

Polícia vypočula muža, ktorý z identikitu k vražde Kuciaka spoznal exkolegu

22.09.2018 14:06

Mareka z Veľkej Mače vypočúvali asi tri a pol až štyri hodiny.

jahn

...o rodine, zdvorilosti, spoločenskej etikete, osobnom rozvoji a reflexnej komunikácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 12233x
Priemerná čítanosť článkov: 1748x

Autor blogu

Kategórie